Przebieg współpracy2018-08-03T14:53:05+00:00

Jak zostac opiekunem/ka osob starszych w Niemczech

1. Wysłasz do nas swój profil (podanie o pracę INFO1-PL)
  2. Fundacja sprawdza wszystkie dokumenty oraz potwierdza otrzymanie profilu.
  3. Rodzina poszukująca opiekunki/a o Twoim profilu zostaje poinformowana o Twoim przyjeździe. Przyjazd jest zwykle na początku miesiąca, w razie innych ustaleń miedzy rodziną a fundacją równieź w innych terminach.
  4. Rodzina, osoba potrzebująca opieki oraz opiekun/ka poznają się, ustalają zakres i sposób opieki oraz kwestie finansowe. Formularz Info2A, służący do pomocy w sprawach finansowych, organizacyjnych i administracyjnych zostaje wypełniony przez obie strony (rodzinę i opiekuna/kę) i przesłany do fundacji. która w razie potrzeby służy radą i pomocą w przypadku pytań i nieporozumień.
  5. Fundacja wspiera polskich gości przez cały czas pracy w Niemczech. Formularz Info2B pomaga w długoterminowym planowaniu zmian (z reguły dwie opiekunki wymieniają się przy opiece jednej osoby)